Noticias Festival
PALMARÉS 36 CINEMA JOVE
Els nostres jurats van acabar la seua deliberació i ací està el resultat:

LLARGMETRATGES

LLUNA DE VALÈNCIA Al MILLOR LLARGMETRATGE
BROTHER’S KEEPER de Ferit Karahan

MENCIONS DEL JURAT

Fotografia: Mikhail Khursevich y Yakov Mironichev por THE WHALER BOY Interpretació: EX AEQUO:
Vladimir Onokhov por THE WHALER BOY / Kosovare Krasniqi por LOOKING FOR VENERA
Guió: Raphaël Balboni, Ann Sirot por MADLY IN LIFE Direcció: Philipp Yuryev por THE WHALER BOY

JURAT: Rosanne Pel, Santiago Alverú, Alanté Kavaïté, Iulia Rugina y Nacho Ruipérez

Premi del Público al Millor Llargmetratge: BROTHER’S KEEPER de Ferit Karahan
Premi del Jurat Jove al Millor Llargmetratge: ECSTASY de Moara Passoni
Menció del Jurat Jove: THE WHALER BOY de Philipp Yuryev

Premi al millor Cartel: THE PENULTIMATE per Åsmund Sollihøgda i Jonas Kærup Hjort

JURAT DE CARTELERÍA: Nueve Estudio, Diego Mir, Fase Estudio, Boke Bazán, Xavi Calvo i Ada Diez

CURTMETRATGES

LLUNA DE VALÈNCIA Al MILLOR CURTMETRATGE
REHEARSAL de Michael Omonua

MENCIONS DEL JURAT
SESTRE de Katarina Rešek

JURAT: Èrika Sánchez, Carlo Sironi y Diane Malherbe

Premi del Jurat Jove al Millor Curtmetratge: OH BLACK HOLE de Renée Zhan

Premi del Público al Millor Curtmetratge:: ANTONIA de Alba Just

WEBSÈRIES

LLUNA DE VALÈNCIA a la MILLOR WEBSERIE
UNO DE ESOS DÍAS de Andy Gorostiaga

PREMI DEL PÚBLIC a la MILLOR WEBSERIE
Cross de Martin Vatenberg

Premi del Jurat Jove a la Millor Webserie: THE COMMUNIST DAUGHTER de Leah Cameron

MENCIONS DEL JURAT
Guió: Martijn Winkler, HITTE
Actor (Millor Repartiment): Marcelo Subiotto, Valeria Lois, Gaby Ferrero, Rafael Federman, Marcos Montes, José María Marcos y Lucas Bianchini, CROSS
Director: Andrew Shanks, Nicholas Cleary, LOVE, GUNS & LEVEL UPS
Diseny de producció: Equip de diseny de DOUNIA
Edició: Daniel Vink, LOVE, GUNS & LEVEL UPS
Fotografia: Conor Fisher, THE COMMUNIST DAUGHTER
Música: Peter Chapman, THE COMMUNIST DAUGHTER
PREMI ESPECIAL MARSELLE WEBFEST (ATORGAT PER JEAN MICHEL ALBERT FUNDADOR DE MARSEILLE WEBFEST)
BACKSTAGE de Gastón Haag Armagno

JURAT: Sara Gonzalo, Julia Fidel y Jeroen Koopman

TROBADA AUDIOVISUAL DE JOVES

PRIMER PREMI CATEGORÍA INFANTIL – A
TRES GENERACIONES…AVANZAMOS, del CEIP Vicente Ferrer Ramos de Valderrobres. Teruel

ACCÉSIT CATEGORÍA INFANTIL (A)
Obra: La raboseta.
Dirigida per: CRA Cinca-Cinqueta. Plan. Huesca.

PRIMER PREMI CATEGORÍA JUVENIL – B
CAMBIA LAS SÁBANAS, del IES Luis Vives. València

ACCÉSIT CATEGORÍA JUVENIL (B)
Obra: Dos gardenias.
Dirigida per:: IES Pedro Luna de Zaragoza.

PRIMER PREMI CATEGORÍA AMATEUR – C
LAS FLORES QUE ARRANCAS. Dirigit por Claudia Estrada

ACCÉSIT CATEGORÍA AMATEUR (C)
Obra: Abbiosis.
Dirigida per: Lucía García Paz.

PREMI ESPECIAL 4ª edició de la Residència de la Trobada Audiovisual de Jovesde Cinema Jove
Claudia Estrada: Las flores que arrancas.
PREMI ESPECIAL 4ª edició de la Residència de la Trobada Audiovisual de Jovesde Cinema Jove
Pablo Borrega: Artificios.
PREMIO ESPECIAL 4ª edició de la Residència de la Trobada Audiovisual de Joves de Cinema Jove
Laura García Paz: Abbiosis

PREMI ESPECIAL 4ª edició de la Residència de la Trobada Audiovisual de Joves de Cinema Jove
Pablo Fuentes Fernández: Raíces.
PREMI ESPECIAL4ª edició de la Residència de la Trobada Audiovisual de Joves de Cinema Jove
Julu Martínez: Nicaragua.
MENCIÓ Y DIPLOMA A LA MILLOR DIRECCIÓ
Obra: Nicaragua.
Dirigida per: Julu Martínez.
Galardonado con diploma acreditativo

MENCIÓN ESPECIAL A LA MEJOR INTERPRETACIÓN
A: Silvia Mares.
Obra: Retrato de una persona demasiado zurda.
Galardonado con diploma acreditativo.
MENCIÓ ESPECIAL A LA MILLOR FOTOGRAFÍA
A: Xavi Julià.
Obra: Abbiosis.

MENCIÓ Y DIPLOMA ACREDITATIU AL MILLOR GUIO
A: Julu Martínez i Javier de la Morena.
Obra: Nicaragua.

PREMI ESPECIAL “La aventura del Saber” del programa de TV Educativa de la 2 de TVE al MILLOR
TREBALL REALITZAT DINS DE L’ÀMBIT EDUCATIU
Obra: Raíces
Dirigida per: Pablo Fuentes Fernández
PREMI “À PUNT” À PUNT MEDIA al millor curtmetratge valencià de la categoria
Obra: Camina amb mi
Centre: CEIP Serrería de València

PREMI “À PUNT” À PUNT MEDIA al millor curtmetratge valencià de la categoria B
Obra: Cambia las sábanas
Centre: IES Lluís Vives de València.

PREMI “CARNET JOVE – IVAJ ”, otorgat per l’Institut Valencià de la Joventut-, mitjançant el
programa Carnet Jove, al millor curtmetratge valencià de la categoria B
Obra: Cambia las sábanas
Centre: IES Luís Vives de València

PREMIO “CARNET JOVE – IVAJ ”, otorgat per l’Institut Valencià de la Joventut-, mitjançant el
programa Carnet Jove, al millor curtmetratge valencià de la categoria C
Obra: Las flores que arrancas
Dirigida por Claudia Estrada

JURAT: Luis García Marín, Emilio Martí, Gabriel Ochoa, Roberto Pintre y Begoña Soler

PREMI PROYECTE CURTMETRATJE MOVISTAR + / PECERA ESTUDIO / FREE YOUR MIND
SE NOS HIZO DE NOCHE de Jorge Cantos

PREMI FEROZ
DANA de Lucía Forner

PREMI CIMA
ECSTASY de Moara Passoni
MENCIÓ per el Curtmetratje: TOTEM LOBA de Verónica Echegui